Spor Masajı İle Zinde Kalın

0 Comment
1 min read
Share

Tüm sporcuların sık sık kullandığı spor masajı, spor öncesi, spor arası ve spor sonrası zindelik sağlar. Spor faaliyetlerinde sporcunun vücudunu hızla toparlaması kaslarını güçlendirmesi ve çevikleşmek için uygulanan spor masajı için My one spa masaj deneyimli kadrosuyla hizmet sağlamaktadır.

Spor masajı spor öncesinde vücut kondisyonunu arttırır, kasların ve eklemlerin gerilimini azaltır ve olası sakatlık riskini en aza indirir. Spor masajı ayrıca müsabaka arasında da uygulanabilmektedir. Müsabaka sırasında zorlanan vücudu yada bölgeyi hızla onaran spor masajı profesyonel sporcuların destekçisidir.

Spor masajı, spor sonrası da tüm vücut gerilimini alır, kasları gevşetir ve hızlı şekilde toparlanmasını sağlar. Aktivite bakım masajı olarak da bilinen spor masajı için Çankaya spa & masaj merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Spor masajında kullanılan teknikler şunlardır, öfrelaj tekniği, petrisaj tekniği ve yoğurma tekniği spor masajında kullanılan yöntemlerdendir.

Kas gerilimini azaltmak, stresi azaltmak ve kondisyonu arttırmak için spor masajı ideal bir çözüm sağlamaktadır.

Spor Masajının Etkileri Nelerdir?

  • Kas sertliğini giderir
  • Kas ağrılarını dindirir
  • Kas gerilmesini yumuşatır
  • Ödem ve toksinleri atar
  • Tendinit
  • Vücuda esneklik kazandırır
  • Yaralanmaları önler
  • Kan dolaşımını dengeler
  • Sakatlanma riskini azaltır

Vücudun tüm yorgunluğunu alan ve en hızlı şekilde toparlanmasına destek olan spor masajı, ayrıca zihinsel motivasyonda sağlamaktadır.

Sporcuların antrenman öncesi spor masajı uygulatması, zindelik, kuvvet ve enerji verir. Eklem ve kaslara direk olarak etki sağlayan spor masajı, dokuları onararak, vücudu müsabakaya hazır hale getirir.

Kullanılan teknikler ile vücudun kaslarını müsabakaya hazırlayan, sakatlanmaları önleyen ve direnci arttıran spor masajı için Ankara spa & masaj merkezimizde profesyonel terapistlerimiz sizlere hizmet sunmaktadır.

Spor masajı sırt, bacak, kollar ve boyun bölgesine uygulandığı gibi ayaklar ve ellere de uygulanabilmektedir. Refleks noktalarına, kısa sürede uygulanan spor masajı akupunktur bölgelerinde hızla iyileşme sağlar.

Düzenli spor masajı terapisi alan sporcuların zihinsel motive kondisyona sahip olduğu görülmektedir. Vücut bakımına önem veren profesyonel sporcular periyodik olarak spor masajı yaptırmakta ve daha sağlıklı vücut kondisyonuna sahip olmaktadır. 

Share

myone spa hamam

Türk Hamamı ile Doğal Temizlik

My One spa & masaj merkezimizin sunduğu bir diğer hizmet...

thai tay masajı

Thai Aroma Masajı ( Tayland Masajı )

Thai aroma masajı Tayland masajı olarak da bilinen en popüler...