Thai Aroma Masajı
 Per:
 Price:

Thai Aroma Masajı

Thai aroma masajı, çeşitli şifalı bitkilerden elde edilmiş aromatik yağlarla uygulanan masaj yöntemlerinden birisidir. Geleneksel Çin tıbbından günümüze uzanan geçmişi ile tedavi amaçlı kullanılan en etkili masajlardandır.

Bedensel terapinin yanı sıra zihinsel olarak da ruhu dinlendiren ve psikolojik destek sağlayan thai aroma masajı, Ankara My One spa ve masaj merkezimizde profesyonel şekilde sunulmaktadır. Vücut yapısını esneten, kötü enerjinin atılmasını sağlayan thai aroma terapi masajı, tüm elektromanyetik alanlara temas eder.

Bu sayede enerjik ve dinamiklik elde edilirken, bedensel rahatlama ve gevşeme sağlanır. Sıklıkla kullanılan ovma, sıvazlama yada yoğurma tekniklerinin aksine oldukça nazik ve düşük tempoda uygulanan metotlar içermektedir.

Thai aroma masajı, birçok şifalı bitkilerden elde edilen yağ esansları ile bütünleştirilip hem fizyolojik hem de psikolojik tedavi etmesiyle popülarite kazanmıştır. Vücudun yumuşatılması, kayganlaşması ve esnetilmesi teknikleri ile uygulanan thai aroma masajı, hafif ancak etkili dokunuşların olduğu bir stil içerir.

Tüm vücudun enerji kanallarını harekete geçiren ve uyaran thai aroma terapisi ile ritmik basınçlar, sizlere harika bir masaj deneyimi sunacaktır. Daha zinde bir kondisyon için tercih edeceğiniz thai aroma masajını Çankaya masaj ve spa merkezimizde uygulatabilirsiniz.

Thai Aroma Masajı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Thai aroma masajı,  hem ruhu dinlendiren bir masaj hem de bedensel rahatlama sağlayan yöntemlerle gerçekleşir. Belirli hareket döngüsü üzerinde esnetme ve basınç işlemleri uygulanır. Thai masajı tüm vücuda uygulanabilir ancak en sık uygulandığı ve en etkisini gösterdiği bölgeler şu şekildedir.

Ayaklar

Ayaklar vücudun tüm refleks alanlarını içerisinde barındırmaktadır. Ayak altında bulunan refleks noktalarına temas edildiğinde tüm iç organlar uyarılır ve tedavi edilebilir. Ayrıca vücut sinirlerinin de geçtiği ayaklar ve parmaklar thai aroma masajı ile gevşetilerek, organların kondisyonu arttırılır. Ayaklara ayrıca, çekme, itme ve germe teknikleri de uygulanabilmektedir.

Sırt

Kollardan destek alınarak ayaklarda olduğu gibi esnetme ve germe işlemleri uygulanır. Eklemleri ve kas gruplarını harekete geçiren thai aroma masajı, kemiklerin rahatlamasını ve esnemesini sağlar. Kronik sırt ağrısı çeken kişiler için ideal bir masaj tekniğidir.

Bacaklar

Bacak bölgesine uygulanan thai aroma masajı özellikle romatizma ve eklem ağrıları çeken kişiler için harika sonuç verir. Kas kütlesine ve eklemlere yüksek etki sağlayan thai aroma masajı, birçok ilaçdan daha etkili ve doğaldır.

Boyun ve Omuzlar

Boynun döndürülmesi ve esnetilmesi ile boyun tutulmalarını engelleyen ve iyileştiren thai aroma masajı, omurilik ve sırt ağrılarını da gidermektedir.

Thai Aroma Masajının Faydaları Nelerdir?

 • Sinir dokusunu uyararak rahatlama sağlar
 • Yorgunluğu alır
 • Vücudun esnekliğini arttırır
 • Stresi ve psikolojik sorunları yok eder
 • Kasları esnetir ve gevşetir
 • Sıkışan kas kütlelerini açar
 • Lenf sistemlerini hareketlendirir
 • Hareket kısıtlamasını yok eder
 • Tüm iç organları uyarır ve sinyaller göndererek tedavi eder
 • Kan dolaşımını hızlandırarak beyaz hücre üretimini sağlar
 • Taze hücreler ile cilt kendini yeniler, tazelenir ve nefes alır

Aromatik şifalı yağ esansları ile birlikte kombine edilen masaj teknikleri vücut direncini arttırır. Bağışıklık sistemini güçlendirirken, hastalıklara karşı koruma mekanizması gelişir. Kendinizi olduğunuzdan daha zinde ve dinamik hissedersiniz.

Esnetme ve germe tekniklerinden hoşlanan kişiler için ideal bir masajdır. Eklemlerinizin rahatladığını ve kaslarınızın gevşediğini seans boyunca hissedebilirsiniz.

Çankaya spa masaj merkezimizde thai aroma masajı 1 saat ile 4 saat aralığında uygulanabilmektedir. Zihinsel yorgunluğunuzdan arınmak, bedensel dinlenme ve vücut koordinasyonu sağlamak için thai aroma masajını tercih edebilirsiniz.

Diz kapaklar, kollar, omuz ve boyun dahil olmak üzere tüm vücudunuzu yeniden keşfetmek, hareket kısıtlaması yaşadığınız tüm bölgeleri açmak ve keyifli bir masaj seansı almak için bizimle iletişime geçebilir Ankara My one spa masaj merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.