Spor Masajı
 Per:
 Price:

Spor Masajı

Spor masajı, spor öncesi ve sonrası uygulanabilen bir masaj yöntemidir. Sporcu kişilerin müsabaka sırasında aldığı darbeler ve olumsuzluklarda eklemler, kaslar ve bölgesel ağrılar meydana gelebilir. Bu ağrıları gidermek için ise spor masajı uygulanır.

Ağır spor aktivitelerinden sonra vücudun ihtiyaç duyduğu rahatlama, esneklik ve dinlenme yalnızca spor masajı ile gerçekleşir. Çünkü hedef, sporcunun kaslarına ve ağrılarının olduğu bölgenin iyileştirilmesine yöneliktir.

Kendine has antrenman ve aktiviteleri bulunan spor branşlarının, müsabaka öncesi, müsabaka arası ve müsabaka sonrası olmak üzere uygulanan spor masajı çok önemli etkiler sağlamaktadır. Kramplar, eklem ağrıları ve doku gerginliği sporcunun müsabaka kalitesini olumsuz şekilde etkileyebilir.

Çankaya masaj spa merkezimizde profesyonel şekilde spor masajı terapisi uygulanmaktadır. Bölgesel ağrıların giderilmesinin yanı sıra istenildiği taktir de tüm vücuda da spor masajı uygulanabilmektedir.

Spor Masajı İle Zinde Kalın

Profesyonel sporcuların antrenman yoğunluğu oldukça fazladır. Bu egzersiz çalışmalarında vücudun direnç ve güç kazanması için ise spor masajı terapisi ideal bir etki sağlayacaktır. Tüm hassas dokunun güçlenmesi, olası sakatlık durumunun en aza indirilmesi ve vücudun zindelik kazanması için spor masajı önemli bir ayrıntıdır.

Sakatlanma riskini büyük oranda yok eden spor masajı, hem spor öncesinde hazırlık amaçlı, hem müsabaka sırasında toparlanma hem de spor sonrası dinleme ve rahatlama sağlar. Fiziksel stresi azalttığı gibi zihinsel motive sağlayan spor masajı için bizimle iletişime geçebilir, Ankara spa masaj merkezimizden hemen randevu oluşturabilirsiniz.

Sportif faaliyetler öncesinde uygulanan spor masajı, müsabaka öncesi stresini azaltır, enerjik ve dinamik hissetmenize neden olur. Ayrıca olumsuz bir sakatlanmaya karşı vücut kondisyonunu yükseltir ve sakatlanma riskini azaltır.

Vücudun hızla toparlanması için ise spordan sonra mutlaka uygulanması gereken spor masajı spor branşına, bölgesel ağrılara ve tekniklerin uygulanma biçimine göre kişide farklılıklar gösterir. Atlet olan bir sporcunun bacak bölgesine yoğunlaşarak, kas ve eklemlerin onarılması bölgesel masaj tekniğine örnek olarak gösterilebilmektedir.

Spor Masajının Etkileri Nelerdir?

 • Spor öncesi vücut kondisyonunu arttırır
 • Kas ve eklemleri harekete geçirir
 • Enerji ve dinamiklik sağlar
 • Stres faktörünü yok eder, rahatlama sağlar
 • Vücut direncini yükseltir
 • Gergin kasları gevşetir, krampları çözer
 • Kalp atışını yavaşlatır, solunumu dengeler
 • Kas liflerini esnetir ve sakatlanma riskini azaltır
 • Spor sonrası vücudun en hızlı şekilde toparlanmasını sağlar
 • Direnci yükselterek fiziksel güç katar
 • Eklem ve ödem şişkinliklerini indirir

Belirli periyotlar halinde uygulanabilen spor masajı, antrenman sıklığınıza ve müsabaka programınız göre takvimlenebilir. Deneyimli terapist kadromuz ile spor masajı terapisini My One spa masaj merkezimizde uygulatabilirsiniz.

Spor masajının tüm amacı, sporcuları müsabakaya hazır hale getirmek, stresi azaltmak, müsabaka sırasında oluşacak sakatlanmaların önüne geçmek, müsabaka sonrası vücudun en hızlı şekilde toparlanmasını ve iyileşmesini sağlamaktır.

Sağlıklı ve zinde bir vücut için sporcuların kullandığı en popüler masaj uygulaması spor masaj terapisidir. Oldukça etkili bir yöntem olan spor terapisi, kaslarınızı güçlendirecek, toksinleri atacak ve idman sonrası meydana gelebilecek gerginlikleri yok edecektir.

My one spa masaj merkezimizde spor masajı terapisi 30 dakikalık seanslar ile sizlere sunulmaktadır. Deneyimli terapistlerimiz müsabaka öncesi sizi hazırlamak ve hem fiziksel hem de mental olarak rahatlamanızı sağlayacaktır.