Refleksoloji Masajı
 Per:
 Price:

Refleksoloji Masajı

Vücudun belirli refleks noktalarına uygulanan bir masaj terapisi olan refleksoloji, eller, ayaklar ve kulaklara uygulanmaktadır. Bu noktalara çeşitli yöntemler ile temas etmek ve tüm vücudu tedavi etmek refleksoloji masajının en önemli özelliklerindendir.

Ayak masajı olarak a bilinen refleksoloji masajı eller ve kulaklara da uygulanabilmektedir. Ayak tabanında var olan noktaların tamamı, iç organlarla ilişkilidir. Ve ayak altına uygulanan masaj ile tüm vücuda hakimiyet sağlanır.

Özellikle vücudun iç organlarına ulaşması amacı ile bu noktalar birer harita görevi görmektedir. Doğal ve şifa verici bir yöntem olan refleksoloji masajı, enerji akışının doğru yayılımını sağlayarak organlara çeşitli sinyaller gönderir.

Bu sinyaller ile tedavi ve iyileştirme gerçekleşir. Aynı zamanda sadece ayaklara uygulansa dahi, tüm vücutta rahatlama ve dinlenme sağlanır. Refleksoloji masajını Ankara spa ve masaj merkezimizde uygulatabilirsiniz.

Refleksoloji Masajın Etkileri

 • İç organlara temas eder ve tedavi eder
 • Boyun ve bel fıtığı tedavisinde önerilir
 • Romatizma ağrılarını giderir
 • Cinsel sağlık sorunlarına etki sağlar
 • Migren ve kronik baş ağrısına iyi gelir
 • Panik atak, anksiyete ve benzeri psikolojik faktörlere çözüm sunar
 • Kan akışını hızlandırır ve yeni hücre üretimini sağlar
 • Tüm vücudu dinlendirir, direnç ve enerji katar

Refleksoloji masajı, oldukça deneyim ve teknik isteyen bir masaj stilidir. Ayakların altında bulunan bölgelerin hangi organa hitap ettiğini ve nasıl bir yöntem ile iyileştirme sağlanması gerektiğini iyi bilmek gerekir.

Refleksoloji ile bu noktaları tespit ederek masaj uygulaması ile o bölgelere sinyaller göndermek ve tedavi etmek ile gerçekleşir. Ayak, el ve kulaklarda bulunan refleks noktalarına uygulanan basınç, kişinin verdiği tepkiler ile ölçümlenir.

Bu tepkilere göre hangi organın hangi tedaviye ihtiyacı olduğu saptanır. Kemik, organ yada tüm vücut mekanizması bu noktalar sayesinde tespit edilir. Refleksoloji noktalarını iyi bilmek ve hangi organa tekabül ettiğini kavramak deneyimli terapistlerin görevidir.

My One spa masaj merkezi olarak alanında profesyonel terapistlerimiz ile refleksoloji masajı terapisi hizmeti sağlamaktayız. Sizlerde kısa zamanda tüm vücudunuzu dinlendirmek, gevşemek ve iç organlarınızda oluşan ağrıları gidermek istiyorsanız, doğru tercihiniz refleksoloji masajıdır.

Vücutta Refleksoloji Noktaları Hangileridir?

 • Sağ ayak, vücudun sağ bölümünü yani karaciğer, siyatik siniri, diyafram ve üst lenfler gibi çoğaltılabilirken,
 • Sol ayaksa, dalak, anüs, sırt kası ve sağ akciğer bronşu olarak örneklendirebilir.
 • Vücudun sağ bölümünde bulunan organlara hitap etmek ve onlara çeşitli sinyaller göndermek için sağ ayak altında bulunan noktalara temas etmek gerekirken
 • Vücudun sol bölümünde yer alan organlara ulaşmak için de sol ayakaltında bulunan refleksoloji noktalarına temas etmek gerekir.
 • Organların ihtiyacı olan tedavi biçimi en doğal şekilde verebilmek için refleksoloji masajı yaptırmanız önerilmektedir.
 • Stresi azaltmak, kan dolaşımını açmak ve her bölgeye yeterli kanın ulaşmasını sağlamak refleksolojinin başlıca etkilerindendir.

Refleksoloji Masajı Uygulaması

Ayaklar, eller ve kulaklarda bulunan refleks noktaları direk olarak iç organlarla ilişkilidir. Tespit edilen bu noktalarda hafif sert basınç uygulaması ile masaj yöntemi başlar. Kişinin verdiği tepkiye göre hangi organın tedavi istediği öğrenilir.

Tespit edilen alanlara masaj uygulaması başlar ve gönderilen sinyaller ile pek çok rahatsızlık şikayeti en aza indirilir. Vücudun iç organlarına aracılık eden ayaklar, ayak parmakları, eller ve parmaklar, kişinin refleksoloji haritasını oluşturur.

Kişinin şikâyetlerine göre bu bölgeler incelemeye alınarak, masaj teknikleri ile tedavi edilir. Ankara spa masaj merkezimizde deneyimli terapistlerimiz sizlere refleksoloji masajında en kaliteli ve profesyonel hizmeti sağlayacaktır.

Parmak baskısı kullanılarak ayakaltında bulunan refleks noktaları keşfedilir. Ayak bileği de aynı şekilde masaj ile gevşetilerek kişinin rahatlaması ve kasılmış gerginliğin azaltılması sağlanır. Kişinin vereceği tepkilere göre masaj terapisi uygulanmaya devam edilir ve organların iyileşmesi sağlanır.