Klasik İsveç Masajı
 Per:
 Price:

Klasik İsveç Masajı

Klasik masaj, batı tekniğinden günümüze uzanan en etkili masaj yöntemlerinden birisidir. Klasik masajın diğer bir ismi ise İsveç Masajıdır. İsveç masajı, germe ve vuruş teknikleri ile uygulanmaktadır.  Vücut gerginliğini alan, kasları gevşeten ve tüm dolaşımı dengeleyen klasik masaj terapisi için Çankaya my one spa ve masaj merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Birçok şifalı aroma terapi yağlarının harmanlanarak uygulandığı klasik masaj, cildi yenilerken, kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede tıkanık bölgelerin açılması ve gerekli oksijenin kanla buluşması sağlanır. Vücut esnekliğinin arttırıldığı bir uygulama olan İsveç masajı, avuç içinden omuzlara, sırttan bacaklara kadar tüm vücuda uygulanabilmektedir.

Klasik masaj Teknikleri

Vücudumuzda yaşam koşullarına bağlı gelişen ağrılar meydana geldiğinde çözümün masaj terapisi olduğunu biliriz. İsveç masajının da tüm beden ağrılarına yüksek etki gösterdiğini ve bu nedenle en popüler masajlardan birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Zihinsel ve bedensel rahatlama sağlayan klasik masajın birkaç teknik kuramı bulunmaktadır. Bu teknikler ile vücut kondisyonu arttırılırken, kendinizi yeniden dinamik hissetmeniz kaçınılmazdır.

Öflöraj Tekniği – Sıvazlama Tekniği

Öflöraj tekniği bir çeşit sıvazlama yöntemidir. Uzman terapist avuç içi ile belirli bölgelere baskı uygular. Aromatik yağları cilde yedirir ve kasların ısınmasını sağlar. Sakinleşen sinir hattı ve enerji kanalları sıvazlama yöntemi ile gevşer. Klasik masaj sıvazlama metodu ile başlar. Tüm vücut sıvazlanarak kan dolaşımı hızı arttırılır, lenfatik drenaj geliştirilir ve yumuşak dokunun onarılması sağlanır.

Petrisaj Tekniği – Yoğurma Tekniği                  

Petrisaj tekniğinde ise deri altına ve kemiğe en yakın doya inebilmek adına yoğurma işlemi yapılır. Sıkışan kas ve tutulmalarda çok etkilidir. Hafif seviyeden sert seviyeye ritmik şekilde uygulanır. Tüm kaslar esnetilir ve kendinizi daha dinç hissetmenize neden olur.

Friksiyon Tekniği – Basınçlı Germe Tekniği

Dairesel hareketlerle germe ve çekme işleminin uygulandığı bir tekniktir. Friksiyon, kişinin doku sertlik yapısına göre ayarlanabilen basınçları ve özellikle kulunç olan bölgeleri iyileştirmede çok etkilidir. Başparmaklar ve avuç içi kullanılırken, çekme ve germe işlemi en alt dokuya kadar inmeyi ve iyileştirmeyi hedefler.

Vibrasyon Tekniği – Titreşim Tekniği

Vücudun tüm enerji kanallarını hedef alan vibrasyon tekniğinde, enerji meridyenlerin vücuda orantılı şekilde dağılmasını sağlamak için uygulanır. Ritmik ve nazikçe vücut sarsılarak titreşim frekansı oluşturulur. Özellikle spazm ve kramplar için ideal bir tekniktir.

Tapotement Tekniği – Doğrama – Kupalama – Yumruklama

Vücudun direnç kazanması için uygulanan tapotement tekniğinde, kupalama, yumruklama ve doğrama teknikleri harmanlanır. Tüm vücuda çeşitli baskı gücüyle uygulanan bu yöntem ile klasik masaj bitirilir.

Klasik Masajın Etkileri Nelerdir?

 • Kasları gevşetir
 • Tutulma, spazm ve krampları açar
 • Kan dolaşımını hızlandırır
 • Uyku kalitesini arttırır
 • Kasları güçlendirir, dokuları yumuşatır
 • Enerji akımını tek bir noktadan alıp tüm vücuda yayar
 • Kronik ağrıları giderir
 • Sinir sistemini rahatlatır
 • Migren ve benzeri kronik hastalıklarla savaşır
 • Cildi yeniler, tazeler ve sıkılaştırır
 • Yaşam kalitenizi arttırır

My one spa masaj merkezimizde klasik isveç masajı terapisi alabilir, deneyimli terapistlerimiz eşliğinde harika bir günün keyfini çıkarabilirsiniz.

Çankaya spa masaj merkezimize ulaşmak ve bali masajı, thai aroma masajı ve diğer tüm masaj çeşitlerimizden faydalanmak için iletişime geçebilirsiniz.