Selülit Masajı
 Per:
 Price:

Selülit Masajı

Selülit, bayanların bacak bölgesinde meydana gelen deformelerdir. Selülit masajı ise bu sorunlu bölgelerin giderilmesi, eski gergin görünümün elde edilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Selülit oluşumu sıklıkla, hareketsiz yaşam yada beslenme bozukluklarından dolayı meydana gelmektedir.

Genetik yapı yada dolaşım sorunları da selülit oluşumuna sebep olabilmektedir. Selülit masajı ile bacaklarınızın eski estetik görünümüne ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bayanların birçoğu belirli bir yaş sonunda selülit problemiyle karşılaşabilir, üst bacakta meydana gelen selülitler kişilerde rahatsız edici görünüm ve güven kaybına yol açabilir.

Selülit masajıyla selülitlerinizden kurtulabilir, yeniden oluşmaması için önlem alabilirsiniz. My One Spa & Masaj merkezimiz selülit masajında deneyimli ve eğitimli terapistleri ile sizlere profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Selülitler, deri altında var olan dolaşım keseciklerinin yağ dokusu ile birleşmesi sonucu meydana gelir. Yani yağ dokusuna nüfuz eden kesecikler kendi hücrelerini oluşturur ve bölgenin deforme görünmesine neden olur.

Selülit masajı bu bölgelerin büyük ölçüde azalmasını ve yok etmesini sağlar. Hızlı şekilde kilo almak ayda vermek, dengeli beslenememek, yoğun şekilde kafein tüketimi ve hormonel problemler selülit yapabilmektedir.

Özellikle hareketsiz ve sporsuz bir yaşam süren bayanların genetik faktörlerin etkisinde kalması da yine selülit oluşumunun sebeplerindendir.

Selülitler belli bir tedavi gerektirmez, ancak bilinen en etkili yöntemin selülit masajı olduğunu söylemek mümkündür.

Selülit Masajı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Selülit masajı terapisi ile sizlerde bacaklarınızda meydana gelen deformelerden kurtulabilir, daha gergin ve estetik bacaklara sahip olabilirsiniz. Selülit masajı yalnızca bayanlara değil, aynı zamanda erkeklere de uygulanmaktadır.

Daha esnek ve nazik deriye sahip olan bayanların sıklıkla karşılaştığı bu problemler için, Ankara spa masaj merkezimizi ziyaret edebilir, selülit masajı uygulamamızdan faydalanabilirsiniz.

Selülit masajı uygulaması için organik şifalı bitkilerden elde edilen yağlar kullanılmaktadır. Bu yağlar cilde nüfuz ettiği andan itibaren selülitleri hedef almakta ve bölgenin eski sağlığına kavuşması için masaj ile birlikte uygulanmaktadır.

Selülit masajında kullanılan yağlardan bazıları, biberiye yağı, zambak yağı, yasemin yağı, jojoba yağı ve lavanta yağıdır. Tüm bu şifalı yağların etkileri birbirinden güçlüdür ve hızla iyileşme gözlemlenir.

Masaj uygulaması sırasında kan akışı hızlanır ve vücudun tıkanık kanalları açılarak gerekli oksijenin kana karışması sağlanır. Bu durumda gözenekler ve cilt nefes alarak taze hücre üretimine geçer. Dairesel hareketler ile deforme olan bölge yağlar eşliğinde hafif basınç ile masajlanır.

Yaklaşık 30 dakika süren selülit masajı, sorunluyu bölgeyi hedef alarak kas ve dokunun iyileşmesi için uygulanmaktadır. Bacakların ve tüm vücudun eski dolaşım döngüsüne ulaşması için uygulanan masaj kalça ve bacak bölgesinde bulunan tahribi yok edecektir.

Selülit masajı her ne kadar sadece sorunlu bölgeyi hedef alsa da aslında tüm vücuda büyük etki sağlamaktadır. Selülit terapisi ile sizler de bacak ve kalçanızda oluşan tahribi önleyebilir, iyileştirebilirsiniz.

My One spa ve masaj merkezi Ankara Çankaya da geniş masaj hizmetleri, sauna, jakuzi ve güzellik kategorisinde sizlere hizmet sağlamaktadır. Haftanın 7 günü bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Selülit Masajının Genel Etkileri

 • Selülitleri yok eder
 • Selülitlerin tekrarlanmasını önler
 • Selülitlerin oluşumunu engeller
 • Spor ve dengeli beslenme ile tamamen selülitlerden kurtulmanızı sağlar
 • Cildinizi onarır
 • Cilde parlaklık ve kadifelik kazandırır
 • Cilt dokusunu normale döndürür, normal çalışma prensibini edindirir
 • Kan akışını dengeler
 • Enerji kanallarının aktifleşmesini ve vücuda yayılmasını sağlar
 • Periyodik uygulandığı taktir de yeniden tekrarlanmasını engeller
 • Lenfatik drenajı geliştirir
 • Vücutta biriken toksinleri atar, kanı temizler
 • Eklem ve kas ağrılarına iyi gelir
 • Ağrı ve rahatsızlık hissini ortadan kaldırır
 • Kronik bacak ağrılarını azaltır

Selülit masajı için Ankara masaj ve spa merkezimizden online randevu oluşturabilir, deneyimli terapistlerimizden selülit masajı terapisi alabilirsiniz.