Selülit Masajı Nedir?

0 Comment
1 min read
Share

Selülit masajı, bacak bölgesinde oluşan selülitlerin giderilmesi ve eski sağlıklı formuna ulaştırılması için uygulanan bir masaj yöntemidir. Selülitler, özellikle kadınların üst bacak bölümünde meydana gelmektedir.

Selülit oluşumunun en büyük sebepleri hareketsiz yaşam, düzensiz beslenme ve genetik faktörlerdir. Selülit masajı ile selülitlerin büyük bir bölümü yok edilebilir. Ancak spor ve düzenli beslenme ile mutlaka desteklenmelidir.

Bacak bölgesinde meydana gelen deformeler bayanların kabusu olmaktadır. Son derece can sıkan bu durum kendiliğinden asla düzelmez. Selülit masajını periyodik şekilde uygulatan kişilerde gözle görülür bir iyileşme söz konusudur.

Selülit masajı için Çankaya spa masaj merkezimizden randevu alabilir deneyimli terapistlerimiz tarafından selülit masajından profesyonel şekilde faydalanabilirsiniz.

Selülit Önleyici Masaj

Masaj yöntemi son yıllarda önemli ölçüde tedavi edici özelliği ile kullanılmaktadır. İnsanlar doğal yöntemler ile tedavi olmak, problemli bölgelerini masaj yoluyla onarmak istemektedir. Selülit masajı da bunlara örnek gösterilebilir.

Düzenli uygulanan selülit masajı, bacak bölgesinde meydana gelen tahribi yok ederek, sağlıklı formuna ulaştırmaktadır. Bunun için size sunulan süreye sabretmeniz ve asla pes etmeden masaj terapisine devam etmeniz önerilmektedir.

Spor yaparak ve dengeli beslenerek de bu süreci kısaltabilir daha hızlı etkiler alabilirsiniz.

Selülit Masajı Nasıl Uygulanır?

Selülit masajı, diz kapağından kalçaya kadar hafif baskı uygulanarak soğuk press yöntemiyle sıvazlanır. Özel aromatik yağlar cildinize nüfuz ederek kan dolaşımını hızlandırır. Hızlanan kan dolaşımı tıkanık bölgeleri açar ve ihtiyacı olan oksijen miktarıyla buluşur.

Kan dolaşımının yetersiz kaldığı tüm bölgeler ağrıya neden olur. Ancak masaj sırasında hızlanan kan dolaşımı ile birlikte gözenekler ve hücreler yenilenir.

Dairesel hareketler ile bacaklar kalçaya kadar ritmik şekilde masaj ile ovulur. Dilendiği taktirde masaja tabi tutulan bölgeler streç film ile sarılarak aromatik yağların emilmesini ve daha fazla cilde nüfuz etmesi de sağlanabilir.

Selülit masajı terapisi için My one spa & masaj merkezimizde deneyimli terapistlerimiz sizleri beklemektedir. Selülitlerinizden kurtulmak ve harika bir yaz geçirmek için geç kalmadan tedaviye başlamanız önerilir.

Selülit masajında sıklıkla kullanılan şifalı bitki özleri şunlardır, yasemin yağı, limon yağı, lavanta yağı, zambak ve jojoba yağı sıklıkla kullanılan selülit masaj yağlarındandır.

Share

myone spa hamam

Türk Hamamı ile Doğal Temizlik

My One spa & masaj merkezimizin sunduğu bir diğer hizmet...

thai tay masajı

Thai Aroma Masajı ( Tayland Masajı )

Thai aroma masajı Tayland masajı olarak da bilinen en popüler...