Refleksoloji Masajı Nedir?

0 Comment
1 min read
Share

Refleksoloji masajı, insanların ayaklarında, kulaklarında ve ellerinde bulunan refleks noktalarına uygulanan bir masajdır. Bu refleks noktalarına masaj uygulandığında tüm vücuda masaj uygulanmış hissiyatı ve dinlenmesi verilir.

Daha çok ayak masajı olarak da bilinen refleksoloji masajı, ayağın refleks noktalarını tespit etmekle başlar. Terapist ayak altında bulunan noktalara çeşitli basınçlar uygular ve kişinin verdiği tepkiyi ölçerek hangi bölümün masaja ihtiyacı olduğunu keşfeder.

Vücudun ihtiyaç duyduğu bu bölgelere yoğunlaşan terapist, sorunu yok etmek ve bölgeyi tedavi etmek için refleksoloji haritasına ihtiyaç duyar.

Refleksoloji noktalarını çok iyi derece de bilen uzman terapist, çok kısa sürede tüm vücudun ihtiyacı olan tedaviyi sunar ve kişinin rahatlamasını sağlar.

Ortalama 30 dakika boyunca refleksoloji masajı yapılmaktadır. Refleksoloji Masajının vücuda birçok faydası bulunmaktadır.

Refleksolojinin Faydaları Nelerdir?

  • Fiziksel rahatlama ve gevşeme sağlar
  • Psikolojik problemlere iyi gelir
  • Böbrek, karaciğer ve kalp gibi rahatsızlıkları tedavi etmede etkilidir
  • Cinsel sağlık sorunlarında etki gösterir
  • Yüksek tansiyon hastalığıyla baş eder
  • Stres, yorgunluk ve travmalara karşı etkilidir
  • Tüm kronik ağrılara iyi gelir
  • Eklem ve kas dokusunu onarır
  • Cildi sıkılaştırır ve gerer
  • Solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır

Refleksoloji masajı için My One spa & masaj merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Deneyimli terapistlerimiz refleksoloji masajında eğitimli ve uzman kişilerden oluşmaktadır.

Refleksoloji Noktaları

Refleksoloji noktalarını bilmek özel bir alan gerektirir. İşinde uzman terapistler bu noktaları iyi derecede bilen ve hangi noktanın hangi organa tekabül ettiğini ve gereken tedavinin nasıl olması gerektiğini de iyi bilirler.

Vücut dokularına ulaşmak, kan dolaşımını harekete geçirerek toksinleri atmak, kronik ağrıları dindirmek refleksoloji masajının önemli etkilerindendir.

Sağ ayakaltı, vücudun sağ bölümünü temsil ederken, sol ayakaltında bulunan refleks noktaları da vücudun sol bölümünü temsil eder.

Sağ iç organları onarmak ve harekete geçirerek işlevselliğini arttırmak için sağ ayakaltında bulunan noktalara temas etmek gerekir. Refleksoloji masajı sıklıkla ayaklara uygulansa da kulaklara ve ellere de uygulanabilmektedir. Kulak ve ellerde de vücut refleks noktaları bulunmaktadır.

Sizlerde kısa sürede etkili bir masaj stili arıyorsanız doğru tercihiniz refleksoloji masajı olacaktır.

Share

myone spa hamam

Türk Hamamı ile Doğal Temizlik

My One spa & masaj merkezimizin sunduğu bir diğer hizmet...

thai tay masajı

Thai Aroma Masajı ( Tayland Masajı )

Thai aroma masajı Tayland masajı olarak da bilinen en popüler...