Aroma Terapi Masajı Uygulaması ve Faydaları

0 Comment
1 min read
Share

Aroma Terapi Masajı şifalı bitki özlerinden elde edilen yağ esansları ile uygulanan masaj tekniği, aroma terapi son yıllarda en çok kullanılan popüler masajlardan birisidir. Losyon ve kremlerle harmanlanan aromatik yağlar ile vücut direnci artarken, gevşeyen kaslar ile de rahatlama yaşatan aroma terapi masajını Ankara spa masaj merkezimiz de profesyonelce uygulatabilirsiniz.

Tedavi edici ve dinlendirici etkisiyle sizleri etkileyecek olan aroma terapi masajı, rahatlatıcı, gevşetici ve dinamiklik kazandırıcı bir masaj stilidir. Yorgunluğunuzu atmak, bedensel ve zihinsel rahatlama istediğiniz her an aroma terapi masajını uygulatabilirsiniz.

Aromatik yağların muazzam kokusu ruhunuzu dinlendirirken, düşük tempoda uygulanan masaj da bedeninize şifa verecektir. Daha enerjik ve yenilenmiş bir bedene sahip olmak için doğru tercihiniz aroma terapi masajı olacaktır.

Aroma Terapi Masajının Etkileri Nelerdir?

  • Tüm kas ve eklem ağrılarını dindirir
  • Kronik sancılara iyi gelir
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir
  • Yaşam kalitenizi arttırır
  • Cilde temas eden bitki özleri teninize canlılık, pürüzsüzlük ve gerginlik sağlar
  • Aromatik yağ kokuları, koku duyunuzu geliştirir ve stresi azaltarak zihinsel rahatlama sağlar
  • Regl ağrılarına iyi gelir
  • Sakinlik ve huzur verir
  • Kan ve enerji akışını dengeler
  • Solunum ve sindirim sistemi sorunlarında çözüm sağlar

Aroma terapi masajı, hem psikolojik hem de fizyolojik olarak olumlu etkiler bırakmaktadır. Yoğun iş temposundan yorgun düşen bedeninizi biraz olsun dinlendirmek, stresten uzaklaşarak biraz kafa dinlemek için harika bir çözüm sunan aroma terapi masajını Çankaya spa masaj merkezimizde uygulatabilirsiniz.

Aromatik yağların her biri ayrı ayrı etkiler sağlarken, cilde temas ettiğinde de yine şifa verici ve iyileştirici olmaktadır. Okaliptüs,  çam yağı, biberiye yağı, portakal çiçeği, adaçayı, hint defnesi ve limon yağı en sık kullanılan aroma terapi masaj yağlarıdır.

Her birinin kendine özgü etkileri bulunmaktadır. Örneğin, çam yağı nefesinizi açarken, biberiye yağı vücut enerjisini yükseltir. Gül yağı ve limon yağı da cildi güzelleştirerek, kadife gibi yumuşatır.

60 dakika süren aroma terapi masajı, daha zinde, daha sağlıklı ve daha dirençli olmanız için My one spa & masaj merkezimizde profesyonel şekilde sizlere sunulmaktadır.

Masajlar hakkında görüşmek ve soru sormak için lütfen 0531 906 3525 ‘i arayın.

Share

myone spa hamam

Türk Hamamı ile Doğal Temizlik

My One spa & masaj merkezimizin sunduğu bir diğer hizmet...

thai tay masajı

Thai Aroma Masajı ( Tayland Masajı )

Thai aroma masajı Tayland masajı olarak da bilinen en popüler...